INTERNETOWE BIURO OBSŁUGI -IBO- PROSTY I SZYBKI DOSTĘP DO UMÓW, FAKTUR I AKTUALNEGO SALDA

NR RACH. PKO BP 19 1020 2313 0000 3702 0515 4853

IBO- ŁATWY DOSTĘP DO UMÓW, FAKTUR I AKTUALNEGO SALDA

NR RACH. PKO BP 19 1020 2313 0000 3702 0515 4853

O ZTM W KATOWICACH

O ZTM w Katowicach

Zakład Targowisk Miejskich w Katowicach jest jednostką organizacyjną Miasta Katowice , działającą jako zakład budżetowy. Zadaniem Zakładu jest zapewnienie kompleksowej obsługi targowisk miejskich w zakresie zarządzania i administrowania infrastrukturą techniczną, a także organizacji handlu i współpracy z odpowiednimi służbami powołanymi do przestrzegania przepisów porządkowych i sanitarnych oraz pobór należności przewidzianych z tytułu prowadzonej na targowiskach działalności.

ZTM administruje dwoma dużymi zespołami targowisk hurtowo-detalicznych, które znajdują się na terenie o powierzchni 10 ha w zachodniej dzielnicy miasta (Załęże), przy ul. Pukowca, w niedalekim sąsiedztwie dwóch ważnych tras komunikacyjnych: autostrady A4 i DTŚ (Drogowa Trasa Średnicowa), oraz pięcioma śródmiejskimi targowiskami sprzedaży detalicznej (pl. Miarki w dzielnicy Śródmieście, ul. Katowicka – ul. Ordona na Koszutce, ul. Panewnicka 33 w Ligocie, ul. Agnieszki w dzielnicy Dąb i ul.Chrobrego 28 osiedle Tysiąclecia).

W ramach zespołu targowisk hurtowo-detalicznych prowadzona jest sprzedaż płodów rolnych (warzywa-owoce) i żywności przetworzonej oraz artykułów przemysłowych (głównie odzieżowych).

Targowiska detaliczne prowadzą sprzedaż art. spożywczych, przemysłowych oraz kwiatów (pl. Miarki).
Handel na administrowanych przez ZTM targowiskach prowadzi około 800 podmiotów gospodarczych. Z wszystkimi Zakład posiada podpisane stosowne umowy, dotyczące zasad prowadzenia sprzedaży (najem powierzchni handlowych, dzierżawa urządzeń handlowych, itp.).